製品詳細
起源の場所: デンマーク
ブランド名: PR
証明: CO
モデル番号: PR 6335A
書類: 6335v111_uk.pdf
支払及び船積みの言葉
最小注文数量: 1
価格: 150usd
受渡し時間: 5~7営業日
支払条件: T/T
供給の能力: 99個 4~6週間
|
重さ:
|
0.5kg
|
力:
|
DC24V(12-30)V
|
リードタイム:
|
交渉可能
|
入力タイプ:
|
RTD 熱対
|
製品番号:
|
VE4005S2B1
|
精度:
|
標準値0.035%とオプト値0.025%まで
|
配送重量:
|
2.0KG
|
保管温度:
|
-40〜70°C (-40〜158°F)
|
測定媒体:
|
316LSと互換性のあるガスと液体
|
ユーザーメモリ:
|
48 MB
|
取付タイプ:
|
DIN レール / フィールドマウント
|
動作電圧範囲:
|
4.5V DC... 32V DC
|
関数:
|
コンパクト光電センサー
|
定格電圧:
|
DC 115V
|
一般的なコード:
|
病気8
|
|
重さ:
|
0.5kg
|
|
力:
|
DC24V(12-30)V
|
|
リードタイム:
|
交渉可能
|
|
入力タイプ:
|
RTD 熱対
|
|
製品番号:
|
VE4005S2B1
|
|
精度:
|
標準値0.035%とオプト値0.025%まで
|
|
配送重量:
|
2.0KG
|
|
保管温度:
|
-40〜70°C (-40〜158°F)
|
|
測定媒体:
|
316LSと互換性のあるガスと液体
|
|
ユーザーメモリ:
|
48 MB
|
|
取付タイプ:
|
DIN レール / フィールドマウント
|
|
動作電圧範囲:
|
4.5V DC... 32V DC
|
|
関数:
|
コンパクト光電センサー
|
|
定格電圧:
|
DC 115V
|
|
一般的なコード:
|
病気8
|
| Operating temperature | -40°C to +85°C |
| Storage temperature | -40°C to +85°C |
| Calibration temperature | 20...28°C |
| Relative humidity | < 95% RH (non-condensing) |
| Protection degree | IP20 |
| Dimensions (HxWxD) | 109 x 23.5 x 104 mm |
| Weight (1 / 2 channels) | 145 / 185 g |
| DIN rail type | DIN EN 60715/35 mm |
| Wire size | 0.13...2.08 mm² AWG 26...14 stranded wire |
| Screw terminal torque | 0.5 Nm |
| Supply voltage | 8.0...35 VDC |
| Internal power dissipation, 1 / 2 ch. | 19 mW...0.8 / 1.6 W |
| Isolation voltage, test / working | 1.5 kVAC / 50 VAC |
| Response time (programmable) | 1...60 s |
| Voltage drop | 8.0 VDC |
| Warm-up time | 30 s |
| Programming | HART & PR 5909 Loop Link communications interface |
| Signal / noise ratio | Min. 60 dB |
| Accuracy | Better than 0.05% of selected range |
| Signal dynamics, input | 22 bit |
| Signal dynamics, output | 16 bit |
| RTD type | Pt100…1000, Ni100...1000, linear R |
| Cable resistance per wire | 5 Ω (up to 50 Ω per wire possible with reduced accuracy) |
| Sensor current | Nominal 0.2 mA |
| Sensor error detection | Yes |
| Thermocouple type | B, E, J, K, L, N, R, S, T, U, W3, W5 |
| Cold junction compensation (CJC) | < ±1.0°C |
| Sensor error detection | Yes |
| EMC | 2014/30/EU & UK SI 2016/1091 |
| ATEX | 2014/34/EU & UK SI 2016/1107 |
| RoHS | 2011/65/EU & UK SI 2012/3032 |
| EAC | TR-CU 020/2011 |
| EAC Ex | TR-CU 012/2011 |
| ATEX Approval | DEKRA 20ATEX0109X |
| IECEx Approval | DEK 20.0063X |
| CSA Approval | 1125003 |
| SIL Capability | Hardware assessed for use in SIL applications |