製品詳細
起源の場所: デンマーク
ブランド名: PR
証明: CO
モデル番号: PR 6437D
書類: 6437v101_uk.pdf
支払及び船積みの言葉
最小注文数量: 1
価格: 200-400usd
受渡し時間: 5~7営業日
支払条件: T/T
供給の能力: 99個 4~6週間
|
表示タイプ:
|
LCD、アナログダイヤル
|
pressureRange:
|
0 ~ 10,000 psi
|
正確さ:
|
±0.1%FS
|
較正:
|
工場で校正済み、現場で校正可能
|
応用:
|
産業、HVAC、自動車、航空宇宙
|
動作温度:
|
-40℃~85℃
|
取り付けオプション:
|
パネル、壁、パイプ
|
製品名:
|
圧力測定器具
|
応答時間:
|
≤ 1 ミリ秒
|
材料:
|
ステンレス鋼、真鍮
|
保護等級:
|
IP65,IP67
|
出力信号:
|
4~20mA、0~10V、デジタル
|
測定タイプ:
|
ゲージ、アブソリュート、ディファレンシャル
|
接続タイプ:
|
糸付き,フレンジ付き
|
電源:
|
24 V DC
|
|
表示タイプ:
|
LCD、アナログダイヤル
|
|
pressureRange:
|
0 ~ 10,000 psi
|
|
正確さ:
|
±0.1%FS
|
|
較正:
|
工場で校正済み、現場で校正可能
|
|
応用:
|
産業、HVAC、自動車、航空宇宙
|
|
動作温度:
|
-40℃~85℃
|
|
取り付けオプション:
|
パネル、壁、パイプ
|
|
製品名:
|
圧力測定器具
|
|
応答時間:
|
≤ 1 ミリ秒
|
|
材料:
|
ステンレス鋼、真鍮
|
|
保護等級:
|
IP65,IP67
|
|
出力信号:
|
4~20mA、0~10V、デジタル
|
|
測定タイプ:
|
ゲージ、アブソリュート、ディファレンシャル
|
|
接続タイプ:
|
糸付き,フレンジ付き
|
|
電源:
|
24 V DC
|
| Operating temperature | -50°C to +85°C (standard) -40°C to +80°C (SIL) |
| Storage temperature | -50°C to +85°C |
| Calibration temperature | 23...25°C |
| Relative humidity | < 99% RH (non-cond.) |
| Protection degree | IP20 |
| Dimensions (HxWxD) | 109 x 23.5 x 104 mm |
| Weight (single input / dual input) | 150 g / 160 g |
| Wire size | 0.13...2.08 mm² AWG 26...14 stranded wire |
| DIN rail type | DIN EN 60715/35 mm |
| Screw terminal torque | 0.5 Nm |
| Vibration | IEC 60068-2-6 2...25 Hz: ±1.6 mm 25...100 Hz: ±4 g |
| Supply voltage | 7.5*...30** VDC |
| Power dissipation, per channel | ≤ 850 mW |
| Additional min. supply voltage when using test terminals | 0.8 V |
| Min. load resistance at >37 V supply | (Vsupply - 37) / 23 mA |
| Isolation voltage, test / working | 2.5 kVAC / 42 VAC |
| Response time | 75 ms |
| Programmable damping | 0...60 s |
| Warm-up time | < 5 min. |
| Start-up time | < 2.75 s |
| Long-term stability | ±0.05% of span / year (±0.18% of span / 5 years) |
| Signal dynamics, input / output | 24 bit / 18 bit |
| RTD type | Pt10...10000, Ni10...10000, Cu5...1000 |
| Basic accuracy, e.g. Pt100 | ≤ ±0.04°C |
| Cable resistance per wire | 50 Ω (max.) |
| Thermocouple type | B, E, J, K, L, N, R, S, T, U, W3, W5, LR |
| Basic accuracy, e.g. TC K | ≤ ±0.25°C |
| Normal range, programmable | 3.8...20.5 / 20.5...3.8 mA |
| Extended range (output limits), programmable | 3.5...23 / 23...3.5 mA |
| Basic accuracy | ≤ ±1.6 μA (0.01% of full output span) |
| HART protocol revisions | HART 7 and HART 5 |
| ATEX | DEKRA 16ATEX0047X |
| IECEx | IECEx DEK. 16.0029X |
| CSA | CSA 16.70066266 |
| SIL | SIL 2 / SIL 3 certified & fully assessed acc. to IEC 61508 |