製品詳細
起源の場所: デンマーク
ブランド名: PR
モデル番号: PR 5335A
書類: 5335v119_uk.pdf
支払及び船積みの言葉
最小注文数量: 1
価格: 95usd
受渡し時間: 5~8営業日
支払条件: T/T
供給の能力: 99個 4~6週間
|
COO:
|
はい
|
信号隔離:
|
ガルバニック絶縁
|
製造業者:
|
病気
|
材料:
|
316ステンレス鋼
|
重さ:
|
0.5kg
|
一般的なコード:
|
病気8
|
測定範囲:
|
-200℃~850℃
|
アクチュエータの種類:
|
横回転 - 引き手なし
|
入力保護:
|
内部から溶融し,交換できない
|
色:
|
黒と青
|
Aprroval:
|
なし
|
応答時間:
|
速度は90msまで
|
舞台設計:
|
ドライトルクモーター
|
範囲:
|
-200℃-1200℃
|
製品番号:
|
VE4005S2B1
|
|
COO:
|
はい
|
|
信号隔離:
|
ガルバニック絶縁
|
|
製造業者:
|
病気
|
|
材料:
|
316ステンレス鋼
|
|
重さ:
|
0.5kg
|
|
一般的なコード:
|
病気8
|
|
測定範囲:
|
-200℃~850℃
|
|
アクチュエータの種類:
|
横回転 - 引き手なし
|
|
入力保護:
|
内部から溶融し,交換できない
|
|
色:
|
黒と青
|
|
Aprroval:
|
なし
|
|
応答時間:
|
速度は90msまで
|
|
舞台設計:
|
ドライトルクモーター
|
|
範囲:
|
-200℃-1200℃
|
|
製品番号:
|
VE4005S2B1
|
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Operating temperature | -40°C to +85°C |
| Calibration temperature | 20...28°C |
| Relative humidity | < 95% RH (non-condensing) |
| Protection degree (enclosure/terminal) | IP68 / IP00 |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Dimensions | Ø 44 x 20.2 mm |
| Weight approx. | 50 g |
| Wire size | 1 x 1.5 mm² stranded wire |
| Screw terminal torque | 0.4 Nm |
| Vibration (IEC 60068-2-6) | 2...25 Hz: ±1.6 mm 25...100 Hz: ±4 g |
| Supply voltage | 8.0...35 VDC |
| Isolation voltage, test / working | 1.5 kVAC / 50 VAC |
| Response time (programmable) | 1...60 s |
| Warm-up time | 30 s |
| Programming | HART & PR 5909 Loop Link communications interface |
| Signal / noise ratio | > 60 dB |
| Accuracy | Better than 0.05% of selected range |
| Signal dynamics, input | 22 bit |
| Signal dynamics, output | 16 bit |
| Effect of supply voltage change | < 0.005% of span / VDC |
| EMC immunity influence | < ±0.1% of span |
| Extended EMC immunity: NAMUR NE21, A criterion, burst | < ±1% of span |
| Max. offset | 50% of selected max. value |
| RTD type | Pt100, Ni100, lin. R |
| Cable resistance per wire | 5 Ω (up to 50 Ω per wire is possible with reduced measurement accuracy) |
| Sensor current | Nom. 0.2 mA |
| Effect of sensor cable resistance (3-/4-wire) | < 0.002 Ω / Ω |
| Sensor error detection | Yes |
| Thermocouple type | B, E, J, K, L, N, R, S, T, U, W3, W5 |
| Cold junction compensation (CJC) | < ±1.0°C |
| Sensor error detection | Yes |
| Sensor error current: When detecting / else | Nom. 33 μA / 0 μA |
| Measurement range | -800...+800 mV |
| Min. measurement range (span) | 2.5 mV |
| Input resistance | 10 MΩ |
| Signal range | 4…20 mA |
| Min. signal range | 16 mA |
| Load (@ current output) | ≤ (Vsupply - 8) / 0.023 [Ω] |
| Load stability | ≤ 0.01% of span / 100 Ω |
| Sensor error indication | Programmable 3.5…23 mA |
| NAMUR NE43 Upscale/Downscale | 23 mA / 3.5 mA |
| Standard | Certification |
|---|---|
| ATEX | II 3 G Ex nA [ic] IIC T6...T4 Gc, II 3 G Ex ec [ic] IIC T6...T4 Gc, II 3 G Ex ic IIC T6...T4 Gc, II 3 D Ex ic IIIC Dc |
| IECEx | Ex nA [ic] IIC T6…T4 Gc, Ex ec [ic] IIC T6…T4 Gc, Ex ic IIC T6…T4 Gc, Ex ic IIIC Dc |
| CSA | Cl. I, Div. 2, Gp. A, B, C, D T6...T4, Ex nA[ic] IIC T6…T4 Gc |
| INMETRO | Ex ec [ic] IIC T6...T4 Gc, Ex ic IIC T6...T4 Gc, Ex ic IIIC Dc |
| Standard | Directive |
|---|---|
| EMC | 2014/30/EU |
| ATEX | 2014/34/EU |
| RoHS | 2011/65/EU |
| EAC | TR-CU 020/2011 |
| EAC Ex | TR-CU 012/2011 |
| Standard | Certificate |
|---|---|
| ATEX | DEKRA 20ATEX0109X |
| IECEx | DEK 20.0063X |
| CSA | 1125003 |
| INMETRO | DEKRA 23.0011X |
| EAC Ex | EAEU KZ 7500361.01.01.08756 |
| DNV Marine | TAA0000101 |
| SIL | Hardware assessed for use in SIL applications |