製品詳細
起源の場所: デンマーク
ブランド名: PR
モデル番号: PR 5437A
書類: 5437v101_uk.pdf
支払及び船積みの言葉
最小注文数量: 1
価格: 100usd
受渡し時間: 5~7営業日
支払条件: T/T
供給の能力: 99個 4~6週間
|
画面:
|
オプションのLCD
|
正味重量:
|
7オンス
|
アクチュエータの種類:
|
横回転 - 引き手なし
|
現在の:
|
4-20 Ma
|
過電圧の保護:
|
110%から120%の出力保護
|
ゼロ&スパン調整:
|
現場で調整可能
|
相対湿度:
|
5〜95%、非凝縮
|
測定範囲:
|
-200℃~850℃
|
パッキング:
|
工場のシールと新しい起源
|
入力保護:
|
内部から溶融し,交換できない
|
侵入保護:
|
IP65/IP67
|
最大許容量:
|
500psi (35bar)
|
保管温度:
|
-40 85°Cに(- 40から185°F)
|
起源:
|
中国
|
HSコード:
|
85363000
|
|
画面:
|
オプションのLCD
|
|
正味重量:
|
7オンス
|
|
アクチュエータの種類:
|
横回転 - 引き手なし
|
|
現在の:
|
4-20 Ma
|
|
過電圧の保護:
|
110%から120%の出力保護
|
|
ゼロ&スパン調整:
|
現場で調整可能
|
|
相対湿度:
|
5〜95%、非凝縮
|
|
測定範囲:
|
-200℃~850℃
|
|
パッキング:
|
工場のシールと新しい起源
|
|
入力保護:
|
内部から溶融し,交換できない
|
|
侵入保護:
|
IP65/IP67
|
|
最大許容量:
|
500psi (35bar)
|
|
保管温度:
|
-40 85°Cに(- 40から185°F)
|
|
起源:
|
中国
|
|
HSコード:
|
85363000
|
| Operating temperature | -50°C to +85°C (standard) -40°C to +80°C (SIL) |
| Storage temperature | -50°C to +85°C |
| Calibration temperature | 23...25°C |
| Relative humidity | < 99% RH (non-condensing) |
| Protection degree (enclosure/terminal) | IP68 / IP00 |
| Dimensions | Ø 44 x 21.45 mm |
| Center hole diameter | Ø 6.35 mm / ¼ in |
| Weight approx. | 50 g |
| Wire size | 1 x 1.5 mm² stranded wire |
| Screw terminal torque | 0.4 Nm |
| Vibration | IEC 60068-2-6 2...25 Hz: ±1.6 mm 25...100 Hz: ±4 g |
| Supply voltage | 7.5*...48** VDC |
| Internal power dissipation | ≤ 850 mW |
| Additional min. supply voltage when using test terminals | 0.8 V |
| Min. load resistance at >37 V supply | (Vsupply - 37) / 23 mA |
| Isolation voltage, test / working | 2.5 kVAC / 55 VAC |
| Response time | 75 ms |
| Programmable damping | 0...60 s |
| Warm-up time | < 5 min. |
| Start-up time | < 2.75 s |
| Long-term stability | ±0.05% of span / year (±0.18% of span / 5 years) |
| Signal / noise ratio | > 60 dB |
| RTD type | Pt10...10000, Ni10...10000, Cu5...1000 |
| Cable resistance per wire | 50 Ω (max.) |
| Effect of sensor cable resistance (3-/4-wire) | < 0.002 Ω / Ω |
| Sensor current | < 0.15 mA |
| Thermocouple type | B, E, J, K, L, N, R, S, T, U, W3, W5, LR |
| Cold junction compensation (CJC) | Constant, internal or external via a Pt100 or Ni100 sensor |
| Normal range, programmable | 3.8...20.5 / 20.5...3.8 mA |
| Extended range (output limits), programmable | 3.5...23 / 23...3.5 mA |
| Updating time | 10 ms |
| HART protocol revisions | HART 7 and HART 5 |
| ATEX | DEKRA 18ATEX0135X |
| IECEx | IECEx DEK. 16.0029X |
| CSA | CSA 16.70066266 |
| c FM us | FM16US0287X / FM16CA0146X |
| SIL | SIL 2 / SIL 3 certified & fully assessed acc. to IEC 61508 |