製品詳細
起源の場所: デンマーク
ブランド名: PR
証明: CO
モデル番号: PR 5115A
書類: 5115v104_uk.pdf
支払及び船積みの言葉
最小注文数量: 1
価格: 100-300usd
受渡し時間: 5~7営業日
支払条件: T/T
供給の能力: 99個 4~6週間
|
応用:
|
産業用、HVAC、自動車、石油およびガス
|
取り付けオプション:
|
パネル、壁、パイプ
|
接続タイプ:
|
糸付き,フレンジ付き
|
保護等級:
|
IP65
|
正確さ:
|
全スケールの ±0.5%
|
動作温度:
|
-20℃~80℃
|
材料:
|
ステンレス鋼
|
製品名:
|
圧力測定器具
|
測定範囲:
|
0 ~ 1000 psi
|
表示タイプ:
|
LCD/LED
|
電源:
|
24 V DC
|
応答時間:
|
1秒未満
|
出力信号:
|
4~20mA、0~10V、デジタル
|
圧力タイプ:
|
ゲージ、アブソリュート、ディファレンシャル
|
|
応用:
|
産業用、HVAC、自動車、石油およびガス
|
|
取り付けオプション:
|
パネル、壁、パイプ
|
|
接続タイプ:
|
糸付き,フレンジ付き
|
|
保護等級:
|
IP65
|
|
正確さ:
|
全スケールの ±0.5%
|
|
動作温度:
|
-20℃~80℃
|
|
材料:
|
ステンレス鋼
|
|
製品名:
|
圧力測定器具
|
|
測定範囲:
|
0 ~ 1000 psi
|
|
表示タイプ:
|
LCD/LED
|
|
電源:
|
24 V DC
|
|
応答時間:
|
1秒未満
|
|
出力信号:
|
4~20mA、0~10V、デジタル
|
|
圧力タイプ:
|
ゲージ、アブソリュート、ディファレンシャル
|
Advanced signal calculator designed for industrial measurement and control applications. Supports multiple input types including RTD, Ohm, TC, mV, and mA signals with redundancy capability and mathematical operations.
| Operating temperature | -20°C to +60°C |
| Calibration temperature | 20...28°C |
| Relative humidity | < 95% RH (non-condensing) |
| Protection degree | IP20 |
| Dimensions (HxWxD) | 109 x 23.5 x 130 mm |
| Weight approx. | 225 g |
| DIN rail type | DIN EN 60715/35 mm |
| Wire size | 0.13...2.08 mm² AWG 26...14 stranded wire |
| Screw terminal torque | 0.5 Nm |
| Supply voltage, universal | 21.6...253 VAC, 50...60 Hz or 19.2...300 VDC |
| Fuse | 400 mA SB / 250 VAC |
| Max. required power | 2.1 W / 2.8 W (1 / 2 channel) |
| Isolation voltage, test/working | 3.75 kVAC / 250 VAC |
| Accuracy | Better than 0.05% of selected range |
| Response time | 250 ms...60 s (programmable) |
| Current output range | 0...20 mA |
| Voltage output range | 0...10 VDC |
| Passive 2-wire mA output | 4...20 mA |
| Load capacity | ≤ 600 Ω (current output) |
| NAMUR NE43 compliance | 23 mA / 3.5 mA (Upscale/Downscale) |
| EMC | 2014/30/EU |
| LVD | 2014/35/EU |
| RoHS | 2011/65/EU |
| EAC | TR-CU 020/2011 |
| DNV Marine | TAA0000101 |