제품 상세정보
원래 장소: 덴마크
브랜드 이름: PR
인증: CO
모델 번호: PR 4179B
문서: 4179v102_uk.pdf
지불과 운송 용어
최소 주문 수량: 1
가격: 150usd-350usd
배달 시간: 5-7 근무일
지불 조건: 티/티
공급 능력: 99pcs 4-6 주
|
정확성:
|
전체 규모의 ±0.5%
|
보호등급:
|
IP65
|
응답 시간:
|
≤ 1초
|
구경 측정:
|
공장에서 교정됨
|
압력 유형:
|
게이지, 절대, 차동
|
애플리케이션:
|
산업, HVAC, 자동차
|
전원 공급 장치:
|
24 v DC
|
측정 범위:
|
0~1000psi
|
설치:
|
패널 마운트 또는 파이프 마운트
|
제품명:
|
압력 측정 장치
|
연결 유형:
|
1/4 인치 NPT
|
출력신호:
|
4~20mA, 0~10V
|
재료:
|
스테인레스 스틸
|
표시 유형:
|
디지털 LCD
|
작동 온도:
|
85' C에 대한 -20' C
|
|
정확성:
|
전체 규모의 ±0.5%
|
|
보호등급:
|
IP65
|
|
응답 시간:
|
≤ 1초
|
|
구경 측정:
|
공장에서 교정됨
|
|
압력 유형:
|
게이지, 절대, 차동
|
|
애플리케이션:
|
산업, HVAC, 자동차
|
|
전원 공급 장치:
|
24 v DC
|
|
측정 범위:
|
0~1000psi
|
|
설치:
|
패널 마운트 또는 파이프 마운트
|
|
제품명:
|
압력 측정 장치
|
|
연결 유형:
|
1/4 인치 NPT
|
|
출력신호:
|
4~20mA, 0~10V
|
|
재료:
|
스테인레스 스틸
|
|
표시 유형:
|
디지털 LCD
|
|
작동 온도:
|
85' C에 대한 -20' C
|
| Operating temperature | -20°C to +60°C |
| Storage temperature | -20°C to +85°C |
| Calibration temperature | 20...28°C |
| Relative humidity | < 95% RH (non-condensing) |
| Protection degree | IP20 |
| Installation environment | Pollution degree 2 & measurement/overvoltage category II |
| Dimensions (HxWxD) | 109 x 23.5 x 104 mm |
| Dimensions with PR 4500 | 109 x 23.5 x 131 mm |
| Weight (approx.) | 155 g |
| DIN rail type | DIN EN 60715/35 mm |
| Wire size | 0.13...2.08 mm² AWG 26...14 stranded wire |
| Screw terminal torque | 0.5 Nm |
| Vibration compliance | IEC 60068-2-6 (2...13.2 Hz: ±1 mm, 13.2...100 Hz: ±0.7 g) |
| Supply voltage, universal | 21.6...253 VAC, 50...60 Hz or 19.2...300 VDC |
| Internal fusible resistor | < 80 s, 2.4 A |
| Maximum required power | 1.2 W |
| Max. power dissipation - current measurement | 2.2 W |
| Max. power dissipation - voltage measurement | 1.2 W |
| Test voltage | 2.3 kVAC |
| Input to any (working) | 250 VAC (reinforced) |
| Relay to relay (working) | 125 VAC (reinforced) |
| Response time (0...90%, 100...10%) | < 0.75 s |
| Signal dynamics, input | 20 bit |
| Bandwidth | 40…400 Hz |
| Programming interface | PR 4500 communication interfaces |
| EMC immunity influence | < ±0.5% of span* |
| Extended EMC immunity: NAMUR NE21, A criterion, burst | < ±1% of span* |
| Signal range | 0...5 AAC / 40...400 Hz |
| Maximum input limit | 6.00 AAC @ 40°C |
| Programmable measurement ranges | 0...0.5; 0…1; 0…2.5 & 0...5 AAC |
| Custom configurable signal range | 0...5 AAC /40...400 Hz |
| Minimum measurement range (span) | 0.5 AAC |
| Input resistance | < 0.042 Ω (including terminals) |
| Signal range | 0...300 VAC / 40...400 Hz |
| Programmable measurement ranges | 0...0.5, 0...1, 0...2.83, 0…5, 0…120, 0…230 & 0…300 VAC |
| Custom configurable signal range | 0...300 VAC / 40...400 Hz |
| Minimum measurement range (span) | 0.5 VAC |
| Input resistance | Nominal 3 MΩ || 100 pF |
| Relay functions | Setpoint, Window, Error indication, Latch, Power and Off |
| Hysteresis | 0...100% |
| ON and OFF delay | 0...3600 s |
| Power On delay | 0...9999 s |
| Maximum voltage | 250 VAC / VDC |
| Maximum current | 2 A |
| Maximum AC power | 500 VA |
| Maximum DC current, resistive load ≤ 30 VDC | 2 ADC |
| Maximum DC current, resistive load > 30 VDC | See manual for details |
| EMC | 2014/30/EU & UK SI 2016/1091 |
| LVD | 2014/35/EU & UK SI 2016/1101 |
| RoHS | 2011/65/EU & UK SI 2012/3032 |
| c UL us, UL 508 | E248256 |
| SIL | Hardware assessed for use in SIL applications |