製品詳細
起源の場所: デンマーク
ブランド名: PR
証明: CO
モデル番号: PR 3102
書類: 3102v107_en.pdf
支払及び船積みの言葉
最小注文数量: 1
価格: 200-400usd
受渡し時間: 5~7営業日
支払条件: T/T
供給の能力: 99個 4~6週間
|
絶対エンコーダー:
|
AFS/AFM60
|
COO:
|
はい
|
保管温度:
|
-40〜70°C (-40〜158°F)
|
取り付け:
|
DIN レールまたはフィールドマウント
|
電源:
|
24 V DC
|
税率コード:
|
85365080
|
画面:
|
オプションのLCD
|
体:
|
真鍮
|
製造:
|
deltav
|
電気接続:
|
ねじ込み端子
|
配送重量:
|
5kg
|
フュージーの保護:
|
3.0 A,交換できないファイューズ
|
補償の範囲:
|
400まで:1
|
パッケージ:
|
バルク
|
入力タイプ:
|
RTD 熱対
|
|
絶対エンコーダー:
|
AFS/AFM60
|
|
COO:
|
はい
|
|
保管温度:
|
-40〜70°C (-40〜158°F)
|
|
取り付け:
|
DIN レールまたはフィールドマウント
|
|
電源:
|
24 V DC
|
|
税率コード:
|
85365080
|
|
画面:
|
オプションのLCD
|
|
体:
|
真鍮
|
|
製造:
|
deltav
|
|
電気接続:
|
ねじ込み端子
|
|
配送重量:
|
5kg
|
|
フュージーの保護:
|
3.0 A,交換できないファイューズ
|
|
補償の範囲:
|
400まで:1
|
|
パッケージ:
|
バルク
|
|
入力タイプ:
|
RTD 熱対
|
| Operating temperature | -25°C to +70°C |
| Storage temperature | -40°C to +85°C |
| Calibration temperature | 20...28°C |
| Relative humidity | < 95% RH (non-cond.) |
| Protection degree | IP20 |
| Installation in | Pollution degree 2 & meas. / overvoltage cat. II |
| Dimensions (HxWxD) | 113 x 6.1 x 115 mm |
| Weight approx. | 70 g |
| DIN rail type | DIN EN 60715/35 mm |
| Wire size | 0.13...2.5 mm² / AWG 26...12 stranded wire |
| Screw terminal torque | 0.5 Nm |
| Vibration | IEC 60068-2-6 |
| 2...25 Hz | ±1.6 mm |
| 25...100 Hz | ±4 g |
| Supply voltage | 16.8...31.2 VDC |
| Max. required power | 0.52 W |
| Max. power dissipation | 0.52 W |
| Response time (0...90%, 100...10%) | < 30 ms / 300 ms (selectable) |
| Signal / noise ratio | Min. 60 dB |
| Programming | DIP switches |
| Signal dynamics, input | 23 bit |
| Signal dynamics, output | 18 bit |
| Accuracy | Better than 0.1% of sel. range |
| EMC immunity influence | < ±0.5% of span |
| Extended EMC immunity: NAMUR NE21, A criterion, burst | < ±1% of span |
| Incorrect DIP-switch setting identification | 0 V / 0 mA output; LED 0.5 s / 1 Hz |
| Temperature range, Pt100 | -200...+850°C |
| Min. measurement range (span) | 10°C |
| Accuracy: the greater of | Better than 0.1% of span or 0.2°C |
| Temperature coefficient: the greater of | 0.02°C/°C or ≤ ±0.01%/°C |
| Sensor current | < 150 µA |
| Sensor cable resistance | < 50 Ω per wire |
| Effect of sensor cable resistance (3-/4-wire) | < 0.002 Ω / Ω |
| Sensor error detection | Yes - selectable via DIP-switch |
| Broken sensor detection | > 800 Ω |
| Shorted sensor detection | < 18 Ω |
| Updating time | 10 ms |
| Signal range | 0...23 mA |
| Programmable signal ranges | 0 / 4...20 mA |
| Sensor error indication (0...20 mA) | 0 mA or 23 mA / OFF |
| Sensor error indication (4...20 mA) | 3.5 mA or 23 mA / acc. to NAMUR NE43 or OFF |
| Load (@ current output) | ≤ 600 Ω |
| Load stability | ≤ 0.01% of span / 100 Ω |
| Current limitation @ low output load | < 60 mA peak / < 4 mA average |
| Programmable signal ranges | 0/1...5 and 0/2...10 V |
| Sensor error indication | 0 V / 10% above the max. / none |
| Load (@ voltage output) | ≥ 10 kΩ |
| Open output | < 18 V |
| ATEX | II 3 G Ex ec IIC T4 Gc |
| IECEx | Ex ec IIC T4 Gc |
| FM, US | Cl. I, Div. 2, Gp. A, B, C, D T4 or Cl. I, Zone 2, AEx nA IIC T4 |
| FM, CA | Cl. I, Div. 2, Gp. A, B, C, D T4 or Cl. I, Zone 2, Ex nA IIC T4 |
| EAC Ex | 2Ex nA IIC T4 Gc X |
| EMC | 2014/30/EU & UK SI 2016/1091 |
| LVD | 2014/35/EU & UK SI 2016/1101 |
| ATEX | 2014/34/EU & UK SI 2016/1107 |
| RoHS | 2011/65/EU & UK SI 2012/3032 |
| EAC | TR-CU 020/2011 |
| EAC Ex | TR-CU 012/2011 |
| ATEX | KEMA 10ATEX0147 X |
| IECEx | KEM 10.0068X |
| UKEX | DEKRA 21UKEX0055X |
| c FM us | FM17US0004X / FM17CA0003X |
| c UL us, UL 61010-1 | E314307 |
| EAC Ex | EAEU KZ 7500361.01.01.08756 |
| DNV Marine | TAA00001RW |