製品詳細
起源の場所: デンマーク
ブランド名: PR
証明: CO
モデル番号: PR5450A
書類: 5450v100_en.pdf
支払及び船積みの言葉
最小注文数量: 1
価格: 362usd
受渡し時間: 5~7営業日
支払条件: T/T
供給の能力: 99個 4~6週間
|
アクチュエータの種類:
|
横回転 - 引き手なし
|
COO:
|
はい
|
正味重量:
|
7オンス
|
現在の:
|
4-20 Ma
|
ハウジング材質:
|
ステンレス鋼
|
保管温度:
|
-40〜70°C (-40〜158°F)
|
税率コード:
|
853650800
|
力:
|
DC24V(12-30)V
|
チャネル:
|
32チャンネル
|
部品番号:
|
1037778
|
ループ パワー:
|
二線式
|
パッケージ:
|
バルク
|
定格電圧:
|
DC 115V
|
製造:
|
deltav
|
入力保護:
|
内部から溶融し,交換できない
|
|
アクチュエータの種類:
|
横回転 - 引き手なし
|
|
COO:
|
はい
|
|
正味重量:
|
7オンス
|
|
現在の:
|
4-20 Ma
|
|
ハウジング材質:
|
ステンレス鋼
|
|
保管温度:
|
-40〜70°C (-40〜158°F)
|
|
税率コード:
|
853650800
|
|
力:
|
DC24V(12-30)V
|
|
チャネル:
|
32チャンネル
|
|
部品番号:
|
1037778
|
|
ループ パワー:
|
二線式
|
|
パッケージ:
|
バルク
|
|
定格電圧:
|
DC 115V
|
|
製造:
|
deltav
|
|
入力保護:
|
内部から溶融し,交換できない
|
| Operating temperature | -40°C to +80°C |
| Storage temperature | -50°C to +85°C |
| Calibration temperature | 23...25°C |
| Relative humidity | < 99% RH (non-condensing) |
| Protection degree (enclosure/terminal) | IP68 / IP00 |
| Dimensions | Ø 44 x 21.45 mm |
| Center hole diameter | Ø 6.35 mm / ¼ in |
| Weight approx. | 50 g |
| Wire size | 1 x 1.5 mm² stranded wire |
| Stripping length | 7 mm |
| Screw terminal torque | 0.4 Nm |
| Vibration | IEC 60068-2-6 2...25 Hz: ±1.6 mm 25...100 Hz: ±4 g |
| Supply voltage | 9.0...32 VDC |
| Supply voltage in FISCO installations | 9.0...17.5 VDC |
| Internal power dissipation | < 352 mW |
| Isolation voltage, test / working | 2.5 kVAC / 55 VAC |
| Response time | < 400 ms |
| Programmable damping | 0...60 s |
| Warm-up time | < 5 min. |
| Start-up time | < 15 s |
| Signal / noise ratio | > 60 dB |
| Long-term stability, first year / 5 years | ± 0.05% of reading / ± 0.10% of reading |
| Updating time, PROFIBUS | < 100 ms |
| Signal dynamics, input | 24 bit |
| EMC immunity influence | < ±0.1% of span |
| RTD type | Pt10...10000, Ni10...10000, Cu5...1000 |
| Permissible cable resistance per wire | ≤ 50 Ω |
| Effect of sensor cable resistance (3-/4-wire) | < 0.002 Ω / Ω |
| Sensor current | < 0.15 mA |
| Sensor error detection | None, Shorted, Broken, Shorted or Broken |
| Thermocouple type | B, E, J, K, L, N, R, S, T, U, W3, W5, LR |
| Cold junction compensation (CJC) | Constant, internal or external via a Pt100 or Ni100 sensor |
| Sensor error detection | None, Shorted, Broken, Shorted or Broken |
| Measurement range / min. range (span) | 0 Ω...100 kΩ / 25 Ω |
| Permissible cable resistance per wire | ≤ 50 Ω |
| Sensor current | < 0.15 mA |
| Sensor error detection | None, Broken |
| Potentiometer min....max. | 10 Ω...100 kΩ |
| Measurement range / min. range (span) | 0...100% / 10% |
| Permissible cable resistance per wire | ≤ 50 Ω |
| Sensor current | < 0.15 mA |
| Sensor error detection | None, Shorted, Broken, Shorted or Broken |
| Measurement range | -800...+800 mV (bipolar) -100...1700 mV |
| Min. measurement range (span) | 2.5 mV |
| Input resistance | 10 MΩ |
| Sensor error detection | None, Broken |
| PROFIBUS PA protocol | Profile A&B, ver. 4.0 (compatible with 3.02) |
| PROFIBUS PA protocol standard | EN 50170 vol. 2 |
| PROFIBUS PA address (at delivery) | 126 |
| PROFIBUS PA termination | 100 Ω +1 μF |
| EMC | 2014/30/EU |
| ATEX | 2014/34/EU |
| RoHS | 2011/65/EU |
| EAC | TR-CU 020/2011 |
| EAC Ex | TR-CU 012/2011 |
| ATEX | DEKRA 24ATEX0007X |
| IECEx | IECEx DEK. 24.0005X |
| CSA | CSA25CA80210307 |
| c FM us | FM25US0051X / FM25CA0022X |
| INMETRO | DEKRA 25.0004X |
| NEPSI | Pending |
| EAC Ex | EAEU KZ 7500361.01.01.10203 |