제품 상세정보
원래 장소: 덴마크
브랜드 이름: PR
인증: CO
모델 번호: PR 9203B
지불과 운송 용어
최소 주문 수량: 1
가격: 160-360usd
배달 시간: 5-7 근무일
지불 조건: 티/티
공급 능력: 99pcs 4-6 주
|
장착 유형:
|
DIN 레일 또는 패널 마운트
|
치수:
|
100mm x 22.5mm x 110mm
|
출력전류:
|
맥스 100mA
|
인클로저 재료:
|
알루미늄 또는 스테인레스 강
|
파워레이팅:
|
1W ~ 5W
|
작동 온도 범위:
|
-40°C ~ +70°C
|
출력전압:
|
24V DC
|
입력전압:
|
24V DC
|
안전 승인:
|
Ex ia IIC, Ex ib IIC
|
침투 방지:
|
IP20 ~ IP65
|
입력전류:
|
맥스 100mA
|
절연전압:
|
2500V AC
|
제품명:
|
본질 안전 장벽
|
응답 시간:
|
1ms 미만
|
|
장착 유형:
|
DIN 레일 또는 패널 마운트
|
|
치수:
|
100mm x 22.5mm x 110mm
|
|
출력전류:
|
맥스 100mA
|
|
인클로저 재료:
|
알루미늄 또는 스테인레스 강
|
|
파워레이팅:
|
1W ~ 5W
|
|
작동 온도 범위:
|
-40°C ~ +70°C
|
|
출력전압:
|
24V DC
|
|
입력전압:
|
24V DC
|
|
안전 승인:
|
Ex ia IIC, Ex ib IIC
|
|
침투 방지:
|
IP20 ~ IP65
|
|
입력전류:
|
맥스 100mA
|
|
절연전압:
|
2500V AC
|
|
제품명:
|
본질 안전 장벽
|
|
응답 시간:
|
1ms 미만
|
Universal Ex driver for solenoids, acoustic alarms and LEDs with extended self-diagnostics. Available in 1 or 2 channel configurations. Can be supplied separately or installed on power rail PR 94.
| Operating temperature | -20°C to +60°C |
| Storage temperature | -20°C to +85°C |
| Calibration temperature | 20...28°C |
| Relative humidity | < 95% RH (non-condensing) |
| Protection degree | IP20 |
| Installation in | Pollution degree 2 & measurement / overvoltage category II |
| Dimensions (HxWxD) | 109 x 23.5 x 104 mm |
| Dimensions (HxWxD) with PR 4500 | 109 x 23.5 x 131 mm |
| Weight approx. | 170 g |
| DIN rail type | DIN EN 60715/35 mm |
| Wire size | 0.13...2.08 mm² AWG 26...14 stranded wire |
| Screw terminal torque | 0.5 Nm |
| Vibration | IEC 60068-2-6 2...13.2 Hz: ±1 mm 13.2...100 Hz: ±0.7 g |
| Supply voltage | 19.2...31.2 VDC |
| Fuse | 1.25 A SB / 250 VAC |
| Max. required power | ≤ 1.9 W / ≤ 3.1 W (1 / 2 ch.) - low current ≤ 2.5 W (1 ch.) - high current |
| Max. power dissipation, 1 / 2 ch. | ≤ 1.1 W / ≤ 2.0 W (1 / 2 ch.) - low current |
| Max. power dissipation | ≤ 1.7 W (1 ch.) - high current |
| Test/working: Input to any | 2.6 kVAC / 300 VAC reinforced isolation |
| Output 1 to output 2 | 1.5 kVAC / 150 VAC reinforced isolation |
| Status relay to supply | 1.5 kVAC / 150 VAC reinforced isolation |
| Programming | PR 4500 communication interfaces |
| EMC immunity influence | < ±0.5% of span |
| Extended EMC immunity: NAMUR NE21, A criterion, burst | < ±1% of span |
| Trigger level LOW | ≤ 2.0 VDC |
| Trigger level HIGH | ≥ 4.0 VDC |
| Max. external voltage | 28 VDC |
| Input impedance | 3.5 kΩ |
| Trigger level LOW | ≤ 8.0 VDC |
| Trigger level HIGH | ≥ 10.0 VDC |
| Max. external voltage | 28 VDC |
| Input impedance | 3.5 kΩ |
| Max. voltage | 125 VAC / 110 VDC |
| Max. current | 0.5 AAC / 0.3 ADC |
| Max. AC power | 62.5 VA / 32 W |
| Output ripple | < 40 mVRMS |
| EMC | 2014/30/EU & UK SI 2016/1091 |
| LVD | 2014/35/EU & UK SI 2016/1101 |
| ATEX | 2014/34/EU & UK SI 2016/1107 |
| RoHS | 2011/65/EU & UK SI 2012/3032 |
| EAC | TR-CU 020/2011 |
| EAC Ex | TR-CU 012/2011 |
| EAC LVD | TR-CU 004/2011 |
| ATEX | KEMA 07ATEX0147 X |
| IECEx | KEM 09.0001X |
| UKEX | DEKRA 21UKEX0181X DEKRA 23UKEX0106X |
| FM US | FM19US0057X / FM19CA0030X |
| INMETRO | DEKRA 23.0008X |
| UL US, UL 61010-1 | E314307 |
| UL US, UL 913 | E233311 (only 9203xxxx-U9) |
| CCC | 2020322304003423 |
| KCs | 21_AV4BO_0182X / 21_AV4BO_0183X (only 9203Bxxx-KCs) |
| EAC Ex | EAEU KZ 7500361.01.01.08756 |
| DNV Marine | TAA00000JD |
| ClassNK | TA24034M |
| SIL | SIL 2 certified & fully assessed according to IEC 61508 |