제품 상세정보
원래 장소: 덴마크
브랜드 이름: PR
인증: CO
모델 번호: PR 3112
문서: 3112v107_en.pdf
지불과 운송 용어
최소 주문 수량: 1
가격: 200-400usd
배달 시간: 5-7 근무일
지불 조건: 티/티
공급 능력: 99pcs 4-6 주
|
작동 전압 범위:
|
4.5V DC ... 32V DC
|
기원:
|
태국
|
입력 보호:
|
내부 퓨즈, 교체 불가
|
패키지:
|
대부분
|
표시하다:
|
선택적 LCD 디스플레이
|
측정 범위:
|
-200°C ~ 850°C
|
채널:
|
32개 채널
|
힘:
|
24VDC(12-30)VDC
|
사용자 메모리:
|
48MB
|
현재:
|
4-20 MA
|
세율 코드:
|
853650800
|
수사슴:
|
16개 채널 4~20mA, HART
|
산출:
|
4-20mADC/1-5VDC
|
유형:
|
AFM60B-S4AC004096
|
출력 신호:
|
4-20 MA
|
|
작동 전압 범위:
|
4.5V DC ... 32V DC
|
|
기원:
|
태국
|
|
입력 보호:
|
내부 퓨즈, 교체 불가
|
|
패키지:
|
대부분
|
|
표시하다:
|
선택적 LCD 디스플레이
|
|
측정 범위:
|
-200°C ~ 850°C
|
|
채널:
|
32개 채널
|
|
힘:
|
24VDC(12-30)VDC
|
|
사용자 메모리:
|
48MB
|
|
현재:
|
4-20 MA
|
|
세율 코드:
|
853650800
|
|
수사슴:
|
16개 채널 4~20mA, HART
|
|
산출:
|
4-20mADC/1-5VDC
|
|
유형:
|
AFM60B-S4AC004096
|
|
출력 신호:
|
4-20 MA
|
| Operating temperature | -25°C to +70°C |
| Storage temperature | -40°C to +85°C |
| Calibration temperature | 20...28°C |
| Relative humidity | < 95% RH (non-condensing) |
| Protection degree | IP20 |
| Installation in | Pollution degree 2 & measurement/overvoltage category II |
| Dimensions (HxWxD) | 113 x 6.1 x 115 mm |
| Weight approx. | 70 g |
| DIN rail type | DIN EN 60715/35 mm |
| Wire size | 0.13...2.5 mm² / AWG 26...12 stranded wire |
| Screw terminal torque | 0.5 Nm |
| Vibration | IEC 60068-2-6 compliant |
| Supply voltage | 16.8...31.2 VDC |
| Max. required power | 0.70 W |
| Max. power dissipation | 0.70 W |
| Isolation voltage, test/working | 2.5 kVAC / 300 VAC (reinforced) |
| Zone 2 / Div. 2 | 250 VAC |
| Response time (0...90%, 100...10%) | < 30 ms / 300 ms (selectable) |
| Accuracy | Better than 0.05% of selected range |
| Signal/noise ratio | Min. 60 dB |
| Programming | DIP switches |
| Signal dynamics, input | 23 bit |
| Signal dynamics, output | 18 bit |
| EMC immunity influence | < ±0.5% of span |
| Extended EMC immunity | < ±1% of span |
| Temperature range, Pt100 | -200...+850°C |
| Min. measurement range (span) | 10°C |
| Accuracy | Better than 0.05% of span or 0.1°C |
| Temperature coefficient | 0.02°C/°C or ≤ ±0.01%/°C |
| Sensor current | < 150 µA |
| Sensor cable resistance | < 50 Ω per wire |
| Effect of sensor cable resistance (3-/4-wire) | < 0.002 Ω / Ω |
| Sensor error detection | Yes - selectable via DIP-switch |
| Broken sensor detection | > 800 Ω |
| Shorted sensor detection | < 18 Ω |
| Signal range | 0...23 mA |
| Programmable signal ranges | 0 / 4...20 mA |
| Sensor error indication (0...20 mA) | 0 mA or 23 mA / OFF |
| Sensor error indication (4...20 mA) | 3.5 mA or 23 mA / acc. to NAMUR NE43 or OFF |
| Load (@ current output) | ≤ 600 Ω |
| Load stability | ≤ 0.01% of span / 100 Ω |
| Programmable signal ranges | 0/1...5 and 0/2...10 V |
| Sensor error indication | 0 V / 10% above the max. / none |
| ATEX | II 3 G Ex ec IIC T4 Gc |
| IECEx | Ex ec IIC T4 Gc |
| FM, US | Cl. I, Div. 2, Gp. A, B, C, D T4 or Cl. I, Zone 2, AEx nA IIC T4 |
| FM, CA | Cl. I, Div. 2, Gp. A, B, C, D T4 or Cl. I, Zone 2, Ex nA IIC T4 |
| EAC Ex | 2Ex nA IIC T4 Gc X |
| EMC | 2014/30/EU & UK SI 2016/1091 |
| LVD | 2014/35/EU & UK SI 2016/1101 |
| ATEX | 2014/34/EU & UK SI 2016/1107 |
| RoHS | 2011/65/EU & UK SI 2012/3032 |
| EAC | TR-CU 020/2011 |
| EAC Ex | TR-CU 012/2011 |
| ATEX | KEMA 10ATEX0147 X |
| IECEx | KEM 10.0068X |
| UKEX | DEKRA 21UKEX0055X |
| c FM us | FM17US0004X / FM17CA0003X |
| c UL us, UL 61010-1 | E314307 |
| EAC Ex | EAEU KZ 7500361.01.01.08756 |
| DNV Marine | TAA00001RW |