製品詳細
起源の場所: デンマーク
ブランド名: PR
証明: CO
モデル番号: PR 5203B-U9
支払及び船積みの言葉
最小注文数量: 1
価格: 150-300usd
受渡し時間: 5~7営業日
支払条件: T/T
供給の能力: 99個 4~6週間
|
絶縁電圧:
|
250V AC
|
出力電圧:
|
24 V DC
|
侵入保護評価:
|
IP20
|
寸法:
|
115mm×22.5mm×75mm
|
ハウジング材質:
|
ポリカーボネート
|
電流定格:
|
100mA~500mA
|
取付タイプ:
|
DINレール
|
入力電圧範囲:
|
10~30V DC
|
消費電力:
|
最大1.5W
|
安全基準適合:
|
IEC 60079-11
|
重さ:
|
-40℃~+70℃
|
製品名:
|
本質安全防壁
|
応答時間:
|
1 ms未満
|
NumberofChannels:
|
1または2チャンネル
|
|
絶縁電圧:
|
250V AC
|
|
出力電圧:
|
24 V DC
|
|
侵入保護評価:
|
IP20
|
|
寸法:
|
115mm×22.5mm×75mm
|
|
ハウジング材質:
|
ポリカーボネート
|
|
電流定格:
|
100mA~500mA
|
|
取付タイプ:
|
DINレール
|
|
入力電圧範囲:
|
10~30V DC
|
|
消費電力:
|
最大1.5W
|
|
安全基準適合:
|
IEC 60079-11
|
|
重さ:
|
-40℃~+70℃
|
|
製品名:
|
本質安全防壁
|
|
応答時間:
|
1 ms未満
|
|
NumberofChannels:
|
1または2チャンネル
|
| Operating temperature | -20°C to +60°C |
| Calibration temperature | 20...28°C |
| Relative humidity | < 95% RH (non-condensing) |
| Protection degree | IP20 |
| Dimensions (HxWxD) | 109 x 23.5 x 130 mm |
| Weight approx. | 230 g |
| DIN rail type | DIN EN 60715/35 mm |
| Wire size | 0.13...2.08 mm² AWG 26...14 stranded wire |
| Screw terminal torque | 0.5 Nm |
| Supply voltage, universal | 21.6...253 VAC, 50...60 Hz or 19.2...300 VDC |
| Fuse | 400 mA SB / 250 VAC |
| Max. required power | ≤ 4 W (2 channels) |
| Internal power dissipation | ≤ 2 W (2 channels) |
| Isolation voltage, test / working | 3.75 kVAC / 250 VAC |
| PELV/SELV | IEC 61140 |
| Trigger level LOW | ≤ 4.0 VDC |
| Trigger level HIGH | ≥ 7.0 VDC |
| Max. external voltage | 28 VDC |
| Input impedance | 3.48 kΩ |
| Trigger level LOW | ≤ 4.0 VDC |
| Trigger level HIGH | ≥ 7.0 VDC |
| Max. external voltage | 28 VDC |
| Input impedance | 3.48 kΩ |
| Output voltage | See I.S. data in manual |
| Output current | See I.S. data in manual |
| Output ripple | < 40 mVRMS |
| EMC | 2014/30/EU |
| LVD | 2014/35/EU |
| c UL us, UL 508 | 05122003-E233311 |
| c UL us, UL 913 | 05122003-E233311 |