製品詳細
起源の場所: デンマーク
ブランド名: PR
証明: CO
モデル番号: PR 5105B-U9
支払及び船積みの言葉
最小注文数量: 1
価格: 150-250usd
受渡し時間: 5~7営業日
支払条件: T/T
供給の能力: 99個 4~6週間
|
材料:
|
ステンレス鋼、真鍮
|
電源:
|
24 V DC
|
測定タイプ:
|
ゲージ、アブソリュート、ディファレンシャル
|
表示タイプ:
|
LCD,LED
|
接続タイプ:
|
糸付き,フレンジ付き
|
出力信号:
|
4~20mA、0~10V、デジタル
|
応用:
|
産業用、HVAC、自動車、石油およびガス
|
pressureRange:
|
0 ~ 10,000 psi
|
保護等級:
|
IP65,IP67
|
正確さ:
|
±0.1%FS
|
製品名:
|
圧力測定器具
|
動作温度:
|
-40℃~85℃
|
取り付けオプション:
|
パネル、壁、パイプ
|
応答時間:
|
≤1秒
|
|
材料:
|
ステンレス鋼、真鍮
|
|
電源:
|
24 V DC
|
|
測定タイプ:
|
ゲージ、アブソリュート、ディファレンシャル
|
|
表示タイプ:
|
LCD,LED
|
|
接続タイプ:
|
糸付き,フレンジ付き
|
|
出力信号:
|
4~20mA、0~10V、デジタル
|
|
応用:
|
産業用、HVAC、自動車、石油およびガス
|
|
pressureRange:
|
0 ~ 10,000 psi
|
|
保護等級:
|
IP65,IP67
|
|
正確さ:
|
±0.1%FS
|
|
製品名:
|
圧力測定器具
|
|
動作温度:
|
-40℃~85℃
|
|
取り付けオプション:
|
パネル、壁、パイプ
|
|
応答時間:
|
≤1秒
|
| Operating temperature | -20°C to +60°C |
| Calibration temperature | 20...28°C |
| Relative humidity | < 95% RH (non-cond.) |
| Protection degree | IP20 |
| Dimensions (HxWxD) | 109 x 23.5 x 130 mm |
| Weight approx. | 225 g |
| DIN rail type | DIN EN 60715/35 mm |
| Wire size | 0.13...2.08 mm² AWG 26...14 stranded wire |
| Screw terminal torque | 0.5 Nm |
| Vibration | IEC 60068-2-6 2...13.2 Hz: ±1 mm 13.2...100 Hz: ±0.7 g |
| Supply voltage, universal | 21.6...253 VAC, 50...60 Hz or 19.2...300 VDC |
| Fuse | 400 mA SB / 250 VAC |
| Max. required power | ≤ 2 W (2 channels) |
| Internal power dissipation | ≤ 2 W (2 channels) |
| Isolation voltage, test / working | 3.75 kVAC / 250 VAC |
| PELV/SELV | IEC 61140 |
| Response time (0...90%, 100...10%) | < 25 ms |
| Programming | DIP switches |
| Signal / noise ratio | Min. 60 dB (0...100 kHz) |
| Accuracy | Better than 0.1% of selected range |
| EMC immunity influence | < ±0.5% of span |
| Extended EMC immunity: NAMUR NE21, A criterion, burst | < ±1% of span |
| Measurement range | 0...23 mA |
| Min. measurement range (span) | 16 mA |
| Input resistance | Nom. 10 Ω + PTC 10 Ω |
| Measurement range | 0...10 VDC |
| Min. measurement range (span) | 8 VDC |
| Input resistance | > 2 MΩ |
| Signal range | 0...23 mA |
| Min. signal range | 16 mA |
| Load (@ current output) | ≤ 770 Ω |
| Load stability | ≤ 0.01% of span / 100 Ω |
| Current limit | ≤ 28 mA |
| Signal range | 0...1 VDC / 0...10 VDC |
| Min. signal range | 0.8 VDC / 8 VDC |
| Load (@ voltage output) | ≥ 500 kΩ |
| EMC | 2014/30/EU |
| LVD | 2014/35/EU |
| c UL us, UL 508 | 05122003-E233311 |
| c UL us, UL 913 | 05122003-E233311 |
| DNV Marine | TAA0000101 |