Детали продукта
Фирменное наименование: WINTERS
Номер модели: ПЭМ-40
Документ: pem.pdf
Условия оплаты & доставки
Количество мин заказа: 1
Цена: 18usd
Время доставки: 1-2 недели
Условия оплаты: Т/Т
Поставка способности: 1шт ПЭМ-40
|
Источник питания:
|
24 V DC
|
Точность:
|
± 0,1% фс
|
Варианты монтажа:
|
Панель, Поверхность, Труба
|
Рабочая температура:
|
от -40°С до 85°С
|
Тип измерения:
|
Манометрический, Абсолютный, Дифференциальный
|
Выходной сигнал:
|
4–20 мА, 0–10 В, цифровой
|
Время ответа:
|
≤ 1 мс
|
pressureRange:
|
от 0 до 10 000 фунтов на квадратный дюйм
|
Тип соединения:
|
НПТ, БСП, фланц
|
Приложение:
|
Промышленность, ОВиК, Автомобильная промышленность, Нефть и Газ
|
Тип дисплея:
|
Аналоговый циферблат, цифровой ЖК-дисплей
|
Материал:
|
Нержавеющая сталь, латунь
|
Рейтинг защиты:
|
IP65, IP67
|
Название продукта:
|
Приборы для измерения давления
|
|
Источник питания:
|
24 V DC
|
|
Точность:
|
± 0,1% фс
|
|
Варианты монтажа:
|
Панель, Поверхность, Труба
|
|
Рабочая температура:
|
от -40°С до 85°С
|
|
Тип измерения:
|
Манометрический, Абсолютный, Дифференциальный
|
|
Выходной сигнал:
|
4–20 мА, 0–10 В, цифровой
|
|
Время ответа:
|
≤ 1 мс
|
|
pressureRange:
|
от 0 до 10 000 фунтов на квадратный дюйм
|
|
Тип соединения:
|
НПТ, БСП, фланц
|
|
Приложение:
|
Промышленность, ОВиК, Автомобильная промышленность, Нефть и Газ
|
|
Тип дисплея:
|
Аналоговый циферблат, цифровой ЖК-дисплей
|
|
Материал:
|
Нержавеющая сталь, латунь
|
|
Рейтинг защиты:
|
IP65, IP67
|
|
Название продукта:
|
Приборы для измерения давления
|
| Parameter | Value |
|---|---|
| Sensing Range | 40 mm (fixed) |
| Minimum Sensing Object | 2 * 2 mm opaque object |
| Hysteresis | 0.5 mm or less |
| Repeatability | 0.05 mm or less |
| Supply Voltage | 5 to 24 V DC ±10% (Ripple P-P 10% or less) |
| Current Consumption | 15 mA or less |
| Output Types | NPN open-collector transistor / PNP open-collector transistor |
| Max Sink Current (NPN) | 50 mA |
| Max Source Current (PNP) | 50 mA |
| Applied Voltage (NPN) | 30 V DC or less (between output and 0 V) |
| Applied Voltage (PNP) | 30 V DC or less (between output and +V) |
| Residual Voltage (50 mA) | 2 V or less |
| Residual Voltage (16 mA) | 1 V or less |
| Output Operation | Incorporated with 2 outputs: Light-ON / Dark-ON |
| Short-circuit Protection | Incorporated |
| Response Time (Light Interrupted) | 80 μs or less |
| Response Time (Light Received) | 20 μs or less |
| Max Response Frequency | 3 kHz |
| Operation Indicator | Orange LED (lights up under light received condition) |
| Pollution Degree | 3 |
| Protection Rating | IP64 (IEC) |
| Ambient Illuminance | Fluorescent light: 1,000 ℓx at the light-receiving face |
| Voltage Withstandability | 1,000 V AC for one min. between all supply terminals and enclosure |
| Insulation Resistance | 20 MΩ, or more, with 250 V DC megger |
| Vibration Resistance | 10 to 2,000 Hz frequency, 1.5 mm double amplitude (max acceleration 196 m/s²) in X, Y and Z directions for two hours each |
| Shock Resistance | 15,000 m/s² acceleration (1,500 G approx.) in X, Y and Z directions three times each |
| Emitting Element | Infrared LED (Peak emission wavelength: 855 nm, non-modulated) |
| Component | Material |
|---|---|
| Enclosure | PBT |
| Display Section | Polycarbonate |
| Cable Type | Specifications |
|---|---|
| Standard | 0.09-mm² 4-core cabtyre cable, PVC, 1 m long |
| Bending-resistant | 0.1-mm² 4-core bending-resistant cabtyre cable, PVC, 1 m long |
| 3m Length | 0.09-mm² 4-core cabtyre cable, PVC, 3 m long |
| Model | Net Weight | Gross Weight |
|---|---|---|
| Standard | 10 g approx. | 15 g approx. |
| Bending-resistant | 30 g approx. | 35 g approx. |