تفاصيل المنتج
اسم العلامة التجارية: WINTERS
رقم الموديل: بيم-40
وثيقة: pem.pdf
شروط الدفع والشحن
الحد الأدنى لكمية: 1
الأسعار: 18usd
وقت التسليم: 1-2 أسبوع
شروط الدفع: تي/تي
القدرة على العرض: 1 قطعة بيم-40
|
مزود الطاقة:
|
24 فولت العاصمة
|
دقة:
|
± 0.1 ٪ FS
|
خيارات التركيب:
|
لوحة، السطح، الأنابيب
|
درجة حرارة التشغيل:
|
-40 درجة مئوية إلى 85 درجة مئوية
|
نوع القياس:
|
المقياس، المطلق، التفاضلي
|
إشارة الإخراج:
|
4-20 مللي أمبير، 0-10 فولت، رقمي
|
وقت الاستجابة:
|
≥ 1 مللي ثانية
|
نطاق الضغط:
|
0 إلى 10,000 رطل لكل بوصة مربعة
|
نوع الاتصال:
|
معاهدة حظر الانتشار النووي، بسب، شفة
|
طلب:
|
الصناعية والتكييف والسيارات والنفط والغاز
|
نوع العرض:
|
قرص تناظري، شاشة LCD رقمية
|
مادة:
|
الفولاذ المقاوم للصدأ ، نحاس
|
تصنيف الحماية:
|
IP65 ، IP67
|
اسم المنتج:
|
أدوات قياس الضغط
|
|
مزود الطاقة:
|
24 فولت العاصمة
|
|
دقة:
|
± 0.1 ٪ FS
|
|
خيارات التركيب:
|
لوحة، السطح، الأنابيب
|
|
درجة حرارة التشغيل:
|
-40 درجة مئوية إلى 85 درجة مئوية
|
|
نوع القياس:
|
المقياس، المطلق، التفاضلي
|
|
إشارة الإخراج:
|
4-20 مللي أمبير، 0-10 فولت، رقمي
|
|
وقت الاستجابة:
|
≥ 1 مللي ثانية
|
|
نطاق الضغط:
|
0 إلى 10,000 رطل لكل بوصة مربعة
|
|
نوع الاتصال:
|
معاهدة حظر الانتشار النووي، بسب، شفة
|
|
طلب:
|
الصناعية والتكييف والسيارات والنفط والغاز
|
|
نوع العرض:
|
قرص تناظري، شاشة LCD رقمية
|
|
مادة:
|
الفولاذ المقاوم للصدأ ، نحاس
|
|
تصنيف الحماية:
|
IP65 ، IP67
|
|
اسم المنتج:
|
أدوات قياس الضغط
|
| Parameter | Value |
|---|---|
| Sensing Range | 40 mm (fixed) |
| Minimum Sensing Object | 2 * 2 mm opaque object |
| Hysteresis | 0.5 mm or less |
| Repeatability | 0.05 mm or less |
| Supply Voltage | 5 to 24 V DC ±10% (Ripple P-P 10% or less) |
| Current Consumption | 15 mA or less |
| Output Types | NPN open-collector transistor / PNP open-collector transistor |
| Max Sink Current (NPN) | 50 mA |
| Max Source Current (PNP) | 50 mA |
| Applied Voltage (NPN) | 30 V DC or less (between output and 0 V) |
| Applied Voltage (PNP) | 30 V DC or less (between output and +V) |
| Residual Voltage (50 mA) | 2 V or less |
| Residual Voltage (16 mA) | 1 V or less |
| Output Operation | Incorporated with 2 outputs: Light-ON / Dark-ON |
| Short-circuit Protection | Incorporated |
| Response Time (Light Interrupted) | 80 μs or less |
| Response Time (Light Received) | 20 μs or less |
| Max Response Frequency | 3 kHz |
| Operation Indicator | Orange LED (lights up under light received condition) |
| Pollution Degree | 3 |
| Protection Rating | IP64 (IEC) |
| Ambient Illuminance | Fluorescent light: 1,000 ℓx at the light-receiving face |
| Voltage Withstandability | 1,000 V AC for one min. between all supply terminals and enclosure |
| Insulation Resistance | 20 MΩ, or more, with 250 V DC megger |
| Vibration Resistance | 10 to 2,000 Hz frequency, 1.5 mm double amplitude (max acceleration 196 m/s²) in X, Y and Z directions for two hours each |
| Shock Resistance | 15,000 m/s² acceleration (1,500 G approx.) in X, Y and Z directions three times each |
| Emitting Element | Infrared LED (Peak emission wavelength: 855 nm, non-modulated) |
| Component | Material |
|---|---|
| Enclosure | PBT |
| Display Section | Polycarbonate |
| Cable Type | Specifications |
|---|---|
| Standard | 0.09-mm² 4-core cabtyre cable, PVC, 1 m long |
| Bending-resistant | 0.1-mm² 4-core bending-resistant cabtyre cable, PVC, 1 m long |
| 3m Length | 0.09-mm² 4-core cabtyre cable, PVC, 3 m long |
| Model | Net Weight | Gross Weight |
|---|---|---|
| Standard | 10 g approx. | 15 g approx. |
| Bending-resistant | 30 g approx. | 35 g approx. |