제품 상세정보
브랜드 이름: WINTERS
모델 번호: P1S-100-60
지불과 운송 용어
최소 주문 수량: 1
가격: 20USD
배달 시간: 1~2주
지불 조건: 티/티
공급 능력: 1PC 1-2주
|
전원 공급 장치:
|
24 v DC
|
정확성:
|
전체 범위의 ±0.25%
|
표시 유형:
|
LCD/LED
|
연결 유형:
|
스레드, 플랜지
|
작동 온도:
|
-20°C ~ 80°C
|
애플리케이션:
|
산업, HVAC, 자동차, 석유 및 가스
|
보호등급:
|
IP65
|
제품명:
|
압력 측정 장치
|
압력 유형:
|
게이지, 절대, 차동
|
측정 범위:
|
0~1000psi
|
출력신호:
|
4~20mA, 0~10V, 디지털
|
장착 옵션:
|
패널, 벽, 파이프
|
응답 시간:
|
1ms 이하
|
재료:
|
스테인레스 스틸 316
|
|
전원 공급 장치:
|
24 v DC
|
|
정확성:
|
전체 범위의 ±0.25%
|
|
표시 유형:
|
LCD/LED
|
|
연결 유형:
|
스레드, 플랜지
|
|
작동 온도:
|
-20°C ~ 80°C
|
|
애플리케이션:
|
산업, HVAC, 자동차, 석유 및 가스
|
|
보호등급:
|
IP65
|
|
제품명:
|
압력 측정 장치
|
|
압력 유형:
|
게이지, 절대, 차동
|
|
측정 범위:
|
0~1000psi
|
|
출력신호:
|
4~20mA, 0~10V, 디지털
|
|
장착 옵션:
|
패널, 벽, 파이프
|
|
응답 시간:
|
1ms 이하
|
|
재료:
|
스테인레스 스틸 316
|
| Product Series | WINTERS P1S 100 Series Pressure Gauge |
| Accuracy | ±1.0% ASME B40.100 Grade 1A |
| Dial Size | 3.5"(90mm), 4"(100mm), 4.5"(115mm), 6"(150mm) |
| Dial Material | White aluminum with black and red markings |
| Case Material | 3.5"(90mm), 4"(100mm), 6"(150mm) Bottom: Steel painted black; 4.5"(115mm), 6"(150mm) Back: Aluminum |
| Bezel Material | 3.5", 4", 4.5" Bottom: Polished brass; 6" Bottom: Steel painted black; 4.5" Back, 6" Back: Polished SS |
| Lens | Glass |
| Wetted Parts | Brass (Bourdon tube: Phosphor bronze) |
| Bourdon Tube | Phosphor bronze |
| Pointer | Black aluminum, adjustable |
| Movement | Silver alloy |
| Pressure Range | Vacuum to 350 bar |
| Over-Pressure Limit | 25% of full scale value |
| Working Pressure | Maximum 75% of full scale value |
| Ambient Temperature | -40°C to 60°C (-40°F to 140°F) |
| Process Temperature | -40°C to 100°C (-40°F to 212°F) |
| Enclosure Rating | IP52 |
| Connection Type | 3.5", 4", 4.5" Bottom: Polished brass; 6" Bottom: Steel painted black; 4.5" Back, 6" Back: Polished SS |
| Connection Size | 1/4" NPT (standard) |
| Certification | CRN registered |
| Warranty | 5 years |