Détails de produit
Nom de marque: WINTERS
Numéro de modèle: PEM-25
Documents: pem.pdf
Conditions de paiement et d'expédition
Quantité de commande min: 1
Prix: 20USD
Délai de livraison: 1 à 2 semaines
Conditions de paiement: T/T
Capacité d'approvisionnement: 1PC 1-2SEMAINE
|
Alimentation:
|
24 V CC
|
Précision:
|
± 0,25% de l'échelle complète
|
Type d'affichage:
|
LCD / LED
|
Type de connexion:
|
D'une épaisseur n'excédant pas 1 mm
|
Température de fonctionnement:
|
-20°C à 80°C
|
Application:
|
Industriel, CVC, automobile, pétrole et gaz
|
Indice de protection:
|
IP65
|
Nom du produit:
|
Instruments de mesure de la pression
|
Type de pression:
|
Jauge, absolue, différentielle
|
Plage de mesure:
|
0 à 1 000 psi
|
Signal de sortie:
|
4-20 mA, 0-10 V, numérique
|
Options de montage:
|
Panneau, mur, tuyau
|
Temps de réponse:
|
≤ 1 ms
|
Matériel:
|
Acier inoxydable 316
|
|
Alimentation:
|
24 V CC
|
|
Précision:
|
± 0,25% de l'échelle complète
|
|
Type d'affichage:
|
LCD / LED
|
|
Type de connexion:
|
D'une épaisseur n'excédant pas 1 mm
|
|
Température de fonctionnement:
|
-20°C à 80°C
|
|
Application:
|
Industriel, CVC, automobile, pétrole et gaz
|
|
Indice de protection:
|
IP65
|
|
Nom du produit:
|
Instruments de mesure de la pression
|
|
Type de pression:
|
Jauge, absolue, différentielle
|
|
Plage de mesure:
|
0 à 1 000 psi
|
|
Signal de sortie:
|
4-20 mA, 0-10 V, numérique
|
|
Options de montage:
|
Panneau, mur, tuyau
|
|
Temps de réponse:
|
≤ 1 ms
|
|
Matériel:
|
Acier inoxydable 316
|
| Parameter | Value |
|---|---|
| Sensing range | 6 mm (fixed) |
| Minimum sensing object | 0.8 * 1.2 mm opaque object |
| Hysteresis | 0.05 mm or less |
| Repeatability | 0.01 mm or less |
| Supply voltage | 5 to 24 V DC ±10% (Ripple P-P 10% or less) |
| Current consumption | 15 mA or less |
| Output - NPN type | NPN open-collector transistor |
| Output - PNP type | PNP open-collector transistor |
| Max sink current (NPN) | 50 mA |
| Max source current (PNP) | 50 mA |
| Applied voltage (NPN) | 30 V DC or less (between output and 0 V) |
| Applied voltage (PNP) | 30 V DC or less (between output and +V) |
| Residual voltage (50 mA) | 2 V or less |
| Residual voltage (16 mA) | 1 V or less |
| Output operation | Incorporated with 2 outputs: Light-ON / Dark-ON |
| Short-circuit protection | Incorporated |
| Response time (light interrupted) | 80 μs or less |
| Response time (light received) | 20 μs or less |
| Max response frequency | 3 kHz |
| Operation indicator | Orange LED (lights up under light received condition) |
| Pollution degree | 3 |
| Protection | IP64 (IEC) |
| Ambient illuminance | Fluorescent light: 1,000 ℓx at the light-receiving face |
| Voltage withstandability | 1,000 V AC for one min. between all supply terminals connected together and enclosure |
| Insulation resistance | 20 MΩ, or more, with 250 V DC megger between all supply terminals connected together and enclosure |
| Vibration resistance | 10 to 2,000 Hz frequency, 1.5 mm double amplitude (max acceleration 196 m/s²) in X, Y and Z directions for two hours each |
| Shock resistance | 15,000 m/s² acceleration (1,500 G approx.) in X, Y and Z directions three times each |
| Emitting element | Infrared LED (Peak emission wavelength: 855 nm, non-modulated) |
| Material - Enclosure | PBT |
| Material - Display section | Polycarbonate |