제품 상세정보
브랜드 이름: WINTERS
모델 번호: PFP-60TSA2NSE+D20-20LLD
문서: PFP.pdf
지불과 운송 용어
최소 주문 수량: 1
가격: 400USD
배달 시간: 6-8 주
지불 조건: 티/티
공급 능력: 1PC 6-8주
|
측정 범위:
|
0~1000psi
|
압력 유형:
|
게이지, 절대, 차동
|
출력신호:
|
4~20mA, 0~10V, 디지털
|
정확성:
|
±0.5%
|
제품명:
|
압력 측정 장치
|
연결 유형:
|
스레드, 플랜지
|
보호등급:
|
IP65
|
재료:
|
스테인레스 스틸
|
전원 공급 장치:
|
24 v DC
|
작동 온도:
|
85' C에 대한 -20' C
|
응답 시간:
|
1/2 이하
|
애플리케이션:
|
산업, HVAC, 자동차
|
표시 유형:
|
LCD, 아날로그 다이얼
|
장착 옵션:
|
패널, 벽, 파이프
|
구경 측정:
|
공장에서 교정됨
|
|
측정 범위:
|
0~1000psi
|
|
압력 유형:
|
게이지, 절대, 차동
|
|
출력신호:
|
4~20mA, 0~10V, 디지털
|
|
정확성:
|
±0.5%
|
|
제품명:
|
압력 측정 장치
|
|
연결 유형:
|
스레드, 플랜지
|
|
보호등급:
|
IP65
|
|
재료:
|
스테인레스 스틸
|
|
전원 공급 장치:
|
24 v DC
|
|
작동 온도:
|
85' C에 대한 -20' C
|
|
응답 시간:
|
1/2 이하
|
|
애플리케이션:
|
산업, HVAC, 자동차
|
|
표시 유형:
|
LCD, 아날로그 다이얼
|
|
장착 옵션:
|
패널, 벽, 파이프
|
|
구경 측정:
|
공장에서 교정됨
|
| Model | PFP-60TSA2NSE+D20-20LLD |
|---|---|
| Type | Premium Stainless Steel Liquid Filled Pressure Gauge |
| Dial Size | 4" (100 mm) |
| Case Material | AISI 304 Stainless Steel (with rear blowout plug) |
| Wetted Parts | 316 Stainless Steel / 316L Stainless Steel / Brass (optional) |
| Lens | Polycarbonate (High pressure BSP(G) and HP models: Tempered safety glass) |
| Bezel | AISI 304 Stainless Steel Bayonet Ring |
| Dial | White aluminum with black and red markings |
| Pointer | Black anodized aluminum with micrometer adjustable screw |
| Accuracy | ±1.0% of Full Scale (ANSI/ASME Grade 1A; ±1.5% option available) |
| Connection | 1/2" NPT male (Back/Bottom/Panel mount options; 1/4" NPT optional) |
| Fill Liquid | Glycerin (standard); Silicone oil / Low-temperature silicone oil / High-temperature synthetic oil (optional); Dry case available |
| Ambient Temperature (Dry) | -40°F to 250°F (-40°C to 120°C) |
|---|---|
| Ambient Temperature (Glycerin Filled) | -4°F to 150°F (-20°C to 65°C) |
| Process Temperature | -40°F to 250°F (-40°C to 120°C) |
| Enclosure Rating | NEMA 4X / IP66 (EN60529-1) |
| Over-Pressure Limit | 25% for pressures ≤1,450 PSI (9,998 kPa); 15% for pressures >1,500 PSI |
Available ranges from 0...60 kPa to 0...20,000 psi. Vacuum ranges available: -1...0 bar / 30" Hg Vac.