|
材料:
|
金属
|
税率コード:
|
853650800
|
色:
|
黒と青
|
相対湿度:
|
5〜95%、非凝縮
|
最大許容量:
|
500psi (35bar)
|
製品番号:
|
VE3006
|
製品タイプ:
|
デルタV電源制御器のキャリア
|
パッキング:
|
新品、オリジナル、工場密封済み
|
アクチュエータの種類:
|
横回転 - 引き手なし
|
出力信号:
|
4-20 Ma
|
正確さ:
|
±0.1%のスパン
|
チャネル:
|
4つのチャネル
|
応答時間:
|
≤1秒
|
主電源:
|
DC入力,2本のワイヤー
|
動作温度:
|
-40℃~85℃
|
|
材料:
|
金属
|
|
税率コード:
|
853650800
|
|
色:
|
黒と青
|
|
相対湿度:
|
5〜95%、非凝縮
|
|
最大許容量:
|
500psi (35bar)
|
|
製品番号:
|
VE3006
|
|
製品タイプ:
|
デルタV電源制御器のキャリア
|
|
パッキング:
|
新品、オリジナル、工場密封済み
|
|
アクチュエータの種類:
|
横回転 - 引き手なし
|
|
出力信号:
|
4-20 Ma
|
|
正確さ:
|
±0.1%のスパン
|
|
チャネル:
|
4つのチャネル
|
|
応答時間:
|
≤1秒
|
|
主電源:
|
DC入力,2本のワイヤー
|
|
動作温度:
|
-40℃~85℃
|
| Accuracy | ±1.6% FS (ASME B40.100 Grade B; EN 837-3) |
| Dial Sizes | 2.5 inch (63 mm), 4 inch (100 mm), 6 inch (160 mm) |
| Dial Material | White aluminum with black markings |
| Case Material | 304 stainless steel (polished) |
| Bezel Material | 304 stainless steel |
| Lens | Tempered glass (Safety glass option: SA) |
| Wetted Parts | 316L stainless steel (standard); Brass optional |
| Capsule Element | 316L stainless steel |
| Movement | Stainless steel |
| Pointer | Black aluminum, adjustable |
| Pressure Range | 0-10 mbar to 0-1000 mbar; Vacuum to -1000 mbar; Composite ranges available |
| Overpressure Limit | 30% of full scale value |
| Operating Pressure | Maximum 75% of full scale |
| Ambient Temperature | -40°C to 65°C (-40°F to 149°F) |
| Process Temperature | -40°C to 65°C (-40°F to 149°F) |
| Enclosure Rating | IP54 (dry); IP65 (liquid filled, 4" and 6" dial only) |
| Connection Types | 1/4" NPT, 1/2" NPT, G1/4", G1/2" (bottom connection) |
| Connection Material | 316L stainless steel |