製品詳細
起源の場所: デンマーク
ブランド名: PR
証明: CO
モデル番号: PR 5725
書類: 5725v104_uk.pdf
支払及び船積みの言葉
最小注文数量: 1
価格: 100-300usd
受渡し時間: 5~7営業日
支払条件: T/T
供給の能力: 99個 4~6週間
|
出力信号:
|
4~20mA、0~10V、デジタル
|
保護等級:
|
IP65,IP67
|
材料:
|
ステンレス鋼、真鍮
|
製品名:
|
圧力測定器具
|
電源:
|
12~24V DC
|
測定タイプ:
|
ゲージ、アブソリュート、ディファレンシャル
|
較正:
|
工場で校正済み、現場で校正可能
|
応用:
|
産業用、HVAC、自動車、石油およびガス
|
正確さ:
|
全スケールの ±0.1%
|
接続タイプ:
|
糸付き,フレンジ付き
|
取り付けオプション:
|
パネルマウント、ウォールマウント、パイプマウント
|
応答時間:
|
1秒未満
|
pressureRange:
|
0 ~ 10,000 psi
|
動作温度:
|
-40℃~85℃
|
表示タイプ:
|
アナログ、デジタルLCD
|
|
出力信号:
|
4~20mA、0~10V、デジタル
|
|
保護等級:
|
IP65,IP67
|
|
材料:
|
ステンレス鋼、真鍮
|
|
製品名:
|
圧力測定器具
|
|
電源:
|
12~24V DC
|
|
測定タイプ:
|
ゲージ、アブソリュート、ディファレンシャル
|
|
較正:
|
工場で校正済み、現場で校正可能
|
|
応用:
|
産業用、HVAC、自動車、石油およびガス
|
|
正確さ:
|
全スケールの ±0.1%
|
|
接続タイプ:
|
糸付き,フレンジ付き
|
|
取り付けオプション:
|
パネルマウント、ウォールマウント、パイプマウント
|
|
応答時間:
|
1秒未満
|
|
pressureRange:
|
0 ~ 10,000 psi
|
|
動作温度:
|
-40℃~85℃
|
|
表示タイプ:
|
アナログ、デジタルLCD
|
| Operating temperature | -20°C to +60°C |
| Storage temperature | -40°C to +85°C |
| Calibration temperature | 20...28°C |
| Relative humidity | < 95% RH (non-condensing) |
| Protection degree | IP20 |
| Protection degree (mounted in panel) | IP65 / Type 4X |
| Installation in | Pollution degree 2 & measurement / overvoltage category II |
| Dimensions (HxWxD) | 48 x 96 x 120 mm |
| Cut out dimensions | 44.5 x 91.5 mm |
| Weight approx. | 230 g |
| Wire size, pin 11-12 & 41-44, max. | 1 x 1.5 mm² / AWG 30...16 stranded wire |
| Wire size, others, max. | 1 x 2.5 mm² / AWG 30...12 stranded wire |
| Terminal connection | Spring-cage |
| Vibration | IEC 60068-2-6 compliant |
| Supply voltage, universal | 21.6...253 VAC, 50...60 Hz or 19.2...300 VDC |
| Max. required power | < 2.8 W (5725A) < 3.6 W (5725D) |
| Isolation voltage, test / working | 2.3 kVAC / 250 VAC |
| Response time (0...90%, 100...10%) | < 1 period + 100 ms |
| Accuracy | Better than 0.05% of selected range |
| Frequency range, f/I conversion function | 0.001 Hz to 50 kHz |
| Low cut-off frequency | 0.0009 Hz (default value) |
| Input types | NAMUR, NPN/PNP, TTL, S0, Special voltage, Special current |
| Display readout | -1999...9999 (4 digits) |
| Programmable signal ranges | 0...20/4...20/20...0/20...4 mA |
| Relay functions | Setpoint with programmable hysteresis and delays |
| EMC | 2014/30/EU & UK SI 2016/1091 |
| LVD | 2014/35/EU & UK SI 2016/1101 |
| RoHS | 2011/65/EU & UK SI 2012/3032 |
| EAC | TR-CU 020/2011 |
| EAC LVD | TR-CU 004/2011 |
| c UL us, UL 508 | E248256 |
| EU RO MR Type Approval | MRA000000Z |