รายละเอียดสินค้า
ชื่อแบรนด์: WINTERS
หมายเลขรุ่น: LY34-H1-IA-3
เอกสาร: le1.pdf
เงื่อนไขการชําระเงินและการจัดส่ง
จำนวนสั่งซื้อขั้นต่ำ: 1
ราคา: 100USD
เวลาการส่งมอบ: 6-8 สัปดาห์
เงื่อนไขการชำระเงิน: ที/ที
สามารถในการผลิต: 1 ชิ้น 6-8 สัปดาห์
|
จัดหา:
|
1.5mAD
|
การป้องกันทางเข้า:
|
IP67
|
แสดง:
|
จอแอลซีดีเสริม
|
แหล่งจ่ายไฟ:
|
12-36Vdc
|
ท่าเรือ:
|
หนิงป๋อ / เซี่ยงไฮ้
|
ปริมาณการใช้อากาศ:
|
≤90ลิตร/นาที
|
เวลาตอบสนอง:
|
≤ 10 มิลลิวินาที
|
ช่วงการวัด:
|
0 ถึง 1,000 ปอนด์ต่อตารางนิ้ว
|
ช่วงความดัน:
|
-100kpa ~ 0 ~ 1kpa ... 20kpa ... 100mpa
|
สัญญาณเอาท์พุต:
|
4-20mA
|
การเชื่อมต่อ:
|
1/2NPT 1/4NPT
|
สถานที่ผลิต:
|
เจ้อเจียงประเทศจีน
|
การสื่อสาร:
|
อาร์เอส485
|
การเชื่อมต่อกระบวนการ:
|
1/2 นิ้ว NPT
|
ความแม่นยำ:
|
±0.25% เอฟเอส
|
|
จัดหา:
|
1.5mAD
|
|
การป้องกันทางเข้า:
|
IP67
|
|
แสดง:
|
จอแอลซีดีเสริม
|
|
แหล่งจ่ายไฟ:
|
12-36Vdc
|
|
ท่าเรือ:
|
หนิงป๋อ / เซี่ยงไฮ้
|
|
ปริมาณการใช้อากาศ:
|
≤90ลิตร/นาที
|
|
เวลาตอบสนอง:
|
≤ 10 มิลลิวินาที
|
|
ช่วงการวัด:
|
0 ถึง 1,000 ปอนด์ต่อตารางนิ้ว
|
|
ช่วงความดัน:
|
-100kpa ~ 0 ~ 1kpa ... 20kpa ... 100mpa
|
|
สัญญาณเอาท์พุต:
|
4-20mA
|
|
การเชื่อมต่อ:
|
1/2NPT 1/4NPT
|
|
สถานที่ผลิต:
|
เจ้อเจียงประเทศจีน
|
|
การสื่อสาร:
|
อาร์เอส485
|
|
การเชื่อมต่อกระบวนการ:
|
1/2 นิ้ว NPT
|
|
ความแม่นยำ:
|
±0.25% เอฟเอส
|
| Product Series | WinSMART LY34 Differential Pressure Transmitter |
| Product Type | Digital Smart Differential Pressure Transmitter |
| Accuracy | 0.1% URL (Standard) |
| Stability | 0.2% of URL for 2 years |
| Rangeability | 10:1 |
| Output Signal | 4/20 mA + HART, 2-wire; Supply: 9-32 VDC |
| Display | 5-digit LCD with 100% bar graph (Standard); Optional: No display |
| Pressure Measurement Types | Differential, Gauge, Absolute |
| Pressure Ranges | 0/0.2 psi to 0/1000 psi (0/6" H₂O to 0/68.9 bar) |
| Overload Pressure | 1.5x to 1500 psi (varies by range) |
| Diaphragm Material | 316L SS (Standard); Optional: Hastelloy C, Monel, Tantalum |
| O-Ring Material | BUNA-N (Standard); Optional: Viton, PTFE |
| Wetted Parts | 316L SS, 304SS/316SS Drains & Vents |
| Pressure Connection | 2 x 1/4" NPT F (Standard); 1/2" NPT F adapters available |
| Electrical Entry | 1/2" NPT F, M20*1.5 |
| Response Time | 200 ms |
| Turn-On Time | 2 seconds (min damping) |
| Power Consumption | <162.8 mW |
| Working Media Temp | -25°C to 95°C (with display); -40°C to 185°C (without display) |
| Ambient Temp | -40°C to 60°C (with display); -40°C to 115°C (without display) |
| Storage Temp | -40°C to 110°C (with display); -40°C to 230°C (without display) |
| Working Humidity | 0-100% RH |
| Enclosure Rating | IP66 |
| Housing Material | 304SS, 316SS, Rugged die-cast aluminum (Blue painted) |
| Vibration Effect | ±0.005% URL per G (0-200 Hz, IEC60770-1) |
| Protection | EMC, Reverse Polarity Protected |
| Approvals | ATEX II 2 G Ex db IIC T6 Gb; ATEX II 1 G Ex ia IIC T1-T6 Ga |
| Intrinsic Safety | Ui=28Vdc, Ii=93mA, Pi=0.65W, Ci=5nF, Li=0mH |
| Weight | 15.9 lbs (7.2 kg) |
| Operational Life | 100 million cycles |
| Pressure Units | kPa, MPa, bar, psi, mmHg, mmH₂O, mH₂O, inH₂O, ftH₂O, inHg, mHg, Torr, mbar, g/cm², kg/cm², Pa, ATM, m, cm, mm |