제품 상세정보
브랜드 이름: WINTERS
모델 번호: LY34-H1-XD-1
문서: le1.pdf
지불과 운송 용어
최소 주문 수량: 1
가격: 100USD
배달 시간: 6-8 주
지불 조건: 티/티
공급 능력: 1PC 6-8주
|
공급:
|
1.5MAD
|
진입 보호:
|
IP67
|
표시하다:
|
옵션 LCD
|
전원공급장치:
|
12-36Vdc
|
포트:
|
닝보 / 상하이
|
공기 소비량:
|
≤90L/분
|
응답 시간:
|
10ms 이하
|
측정 범위:
|
0~1000psi
|
압력 범위:
|
-100kpa ~ 0 ~ 1kpa ... 20kpa ... 100mpa
|
신호 출력:
|
4-20mA
|
연결:
|
1/2NPT 1/4NPT
|
생산지:
|
중국 저장성
|
의사소통:
|
RS485
|
프로세스 연결:
|
1/2인치 NPT
|
정확성:
|
±0.25%FS
|
|
공급:
|
1.5MAD
|
|
진입 보호:
|
IP67
|
|
표시하다:
|
옵션 LCD
|
|
전원공급장치:
|
12-36Vdc
|
|
포트:
|
닝보 / 상하이
|
|
공기 소비량:
|
≤90L/분
|
|
응답 시간:
|
10ms 이하
|
|
측정 범위:
|
0~1000psi
|
|
압력 범위:
|
-100kpa ~ 0 ~ 1kpa ... 20kpa ... 100mpa
|
|
신호 출력:
|
4-20mA
|
|
연결:
|
1/2NPT 1/4NPT
|
|
생산지:
|
중국 저장성
|
|
의사소통:
|
RS485
|
|
프로세스 연결:
|
1/2인치 NPT
|
|
정확성:
|
±0.25%FS
|
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Product Series | WinSMART LY34 Differential Pressure Transmitter |
| Product Type | Digital Smart Differential Pressure Transmitter |
| Accuracy | 0.1% URL (Standard) |
| Stability | 0.2% of URL for 2 years |
| Rangeability | 10:1 |
| Output Signal | 4/20 mA + HART, 2-wire; Supply: 9-32 VDC |
| Display | 5-digit LCD with 100% bar graph (Standard); Optional: No display |
| Pressure Measurement Types | Differential, Gauge, Absolute |
| Pressure Ranges | 0/0.2 psi to 0/1000 psi (0/6" H₂O to 0/68.9 bar) |
| Overload Pressure | 1.5x to 1500 psi (varies by range) |
| Diaphragm Material | 316L SS (Standard); Optional: Hastelloy C, Monel, Tantalum |
| O-Ring Material | BUNA-N (Standard); Optional: Viton, PTFE |
| Wetted Parts | 316L SS, 304SS/316SS Drains & Vents |
| Pressure Connection | 2 x 1/4" NPT F (Standard); 1/2" NPT F adapters available |
| Electrical Entry | 1/2" NPT F, M20*1.5 |
| Response Time | 200 ms |
| Turn-On Time | 2 seconds (min damping) |
| Power Consumption | <162.8 mW |
| Working Media Temp | -25°C to 95°C (with display); -40°C to 185°C (without display) |
| Ambient Temp | -40°C to 60°C (with display); -40°C to 115°C (without display) |
| Storage Temp | -40°C to 110°C (with display); -40°C to 230°C (without display) |
| Working Humidity | 0-100% RH |
| Enclosure Rating | IP66 |
| Housing Material | 304SS, 316SS, Rugged die-cast aluminum (Blue painted) |
| Vibration Effect | ±0.005% URL per G (0-200 Hz, IEC60770-1) |
| Protection | EMC, Reverse Polarity Protected |
| Approvals | ATEX II 2 G Ex db IIC T6 Gb; ATEX II 1 G Ex ia IIC T1-T6 Ga |
| Intrinsic Safety | Ui=28Vdc, Ii=93mA, Pi=0.65W, Ci=5nF, Li=0mH |
| Weight | 15.9 lbs (7.2 kg) |
| Operational Life | 100 million cycles |
| Pressure Units | kPa, MPa, bar, psi, mmHg, mmH₂O, mH₂O, inH₂O, ftH₂O, inHg, mHg, Torr, mbar, g/cm², kg/cm², Pa, ATM, m, cm, mm |